Sprint-štafetový trojzávod, podzim 2022

Schuster Martin     25.09.2022

Sobotní dopoledne = Český pohár ve sprintu. Tato disciplína, mezi ortodoxními často vysmívaná, je pro naše sportovce úspěšná. Ve Dvoře Králové jsme si dělali mírné ambice na umístění mezi nejlepšími, ale určitě nikdo nečekal, že ...

... nám vyletí nová kometa - Natálie Gallo, která si v kategorii D16 doběhla pro své premiérové vítězství v ŽA. Ve stejné kategorii běžely výborně i Barbora Holasová (5.) a Alena Kovalčíková (9.). Na bronzovou "bednu" si vystoupil také Vít Čech v kategorii H20, Jiří Kostka si vyzkoušel H21E a skončil na pěkném 13. místě (Filip 29.). Stejně tedy jako Václav Hanka (v září roku 1817, v tamním kostele Jana Křtitele) jsme také my, běžci z klubu OB Opava (v září 2022), zanechali ve Dvoře Králové svůj vlastní "Rukopis".

Sobotní odpoledne = štafety, Tetín-Vidoň, mapa Skalky. Kluci v H21 (Vít-Adam-Jiří) se mezi kameny, ojedinělými skalkami, prosadili do TOP10, na posledním úseku mohl navíc Jirka nějakou chvíli sekundovat Tomáši Křivdovi (prý se TK o spolupráci vyjádřil pochvalně), obsadili 10. místo. Druhá štafeta (Jaromír-Filip-Martin) skončili 16. Dcera-kamarádka-matka (Barbora-Bára-Šárka), toto dorostenecko-juniorsko-veteránské trio v D21 dokázalo brát body za 34. místo, krásná práce! Dorostenky (Alena-Karolína R.-Karolína K.) obsadily 20. místo, druhá štafeta (Sofie-Iva-Natálie) byly 38., stejně jako dorostenci (Štěpán-Samuel-Václav).

Neděle = štafety, Záboří, Vítězná, mapa Hajda. Sestavy jsme takticky promíchali, některé změny byly vynucené (Vít Čech zdravotní indisposice). Muži H21 (Adam-Jiří-Filip) po výborných výkonech všech 3 Borců jsme napjatě sledovali těsný boj o 6 příčku - dramatický FF (Filipův Finiš, za mohutného povzbuzování sprintovalo kvarteto Rollier/Pompura/Flašar/Hadač), nakonec z toho bylo 9. místo, kdy na stupně vítězů chyběly pouhé 4 minuty. Druhá štafeta (Jaromír-Martin-Tomáš) brala 38. místo. Ženy D21 (Bára-Karolína K.-Šárka) skončila těsně za bodovanou pozicí na 36. místě. Dorostenky (Alena-Barbora-Natálie) se tentokráte vyšvihly vysoko, vyrovnané výkony znamenaly 7. místo, na bednu nám chyběly necelé 4 min. Druhá štafeta (Karolína R. - Iva - Sofie) byla mimo pořadí pro chybu na 2. úseku, dorostenci (Samuel-Václav-Štěpán) brali 39. místo.

Za 14 dnů nás čeká M ČR štafet a družstev, tyto dva závody se budou konat v lese, který sousedí s prostorem nedělního závodu (https://en.mapy.cz/s/bubuporare), ubytovaní budeme ve stejném Domově mládeže ve Dvoře Králové. Zbývá doladit formu, zůstat zdraví a můžeme se těšit na další významnou společnou akci.