Výsledky

Informace o areálu

Název

Opava Lesík

Začátek

01.05.2019

Konec

31.12.2023

Lokalita

Opava

Počet kontrol

15

Popis

Orientační běh v Opavském lesíku.
Nevšedním tipem na výlet je orientační běh v Opavském lesíku. Běh v názvu ale neznamená, že musíte běžet. Zpestřit si procházku lesíkem hledáním kontrol podle mapy si mohou i rodiny s dětmi nebo senioři. Absolvovat ji můžete kdykoliv během roku.

V lesíku je rozeseto 15 pevných kontrol, které je třeba obejít s pomocí profesionální mapy pro orientační běh. Každá kontrola je opatřená číslem (31-45), které se shoduje s číslem na mapě. Tak poznáte, na které kontrole jste. Dále je kontrola opatřená kódem, např. AA, který je třeba připojit ke kontrole na mapě a tak prokázat její nalezení.

Mapa ke stažení a vytištění. Samozřejmě ji lze použít staženou přímo v mobilním telefonu nebo v tabletu. Velká informační tabule je pak na plotě areálu Orientační Běh Opava.

Pokud obejdete všechny kontroly a chcete být na těchto stránkách uvedeni zapište se do výsledků.
Fotky, o které jste ochotni se na těchto stránkách podělit, zašlete je na adresu info@obopava.cz.
 

Start je těsně za mostem u Vojenského splavu v Sadech. V ukázce si můžete prohlédnout výseky mapy a označení kontroly v terénu.
Popisy kontrol: v OB se používají speciální piktogramy (jsou vytištěny na mapě).

Mapa pro orientační běh má své specifické symboly: např. bílá je průchodný les, žlutá je louka, zelené kolečko je výrazný strom, modrá je vodstvo, cesty jsou světle hnědé nebo černé čárkované (podle velikosti), hnědé vrstevnice spojují místa stejné nadmořské výšky (jsou po 2,5 m), mapa je v měřítku 1:5000 …. takže 1 cm na mapě je 50m v terénu, atd. Důležité jsou modré severojižní čáry, které slouží ke zorientování mapy na sever (sever je vždy na mapě nahoře, všechny texty jsou orientovány na sever).